25 lutego 2020

Czy import z USA się opłaca i czy warto

import usa czy się opłaca

Import samochodu z USA - Czy się opłaca i czy warto

Dziś na import pojazdów z USA decyduje się coraz większy odsetek konsumentów z samochodowego rynku wtórnego. Sprowadzanie samochodów z krajów Unii Europejskiej, od lat jest standardem dla wielu osób, natomiast z czasem rynek powoli poszerzał swoje kręgi, żeby w konsekwencji sięgnąć, aż za ocean. Początkowo sprowadzanie czterech kółek ze Stanów Zjednoczonych wydawało się nieco egzotyczne i niezbadane, przez co budziło pewne obawy.  Pomimo znacznego rozkwitu gałęzi importu samochodów z USA, jednak wciąż wiele osób zadaje sobie pytanie, czy taka operacja się opłaca.

Czy sprowadzanie samochodów z USA jest opłacalne?

Sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych stało się niezwykle opłacalne, przez dogodną możliwość zakupu wysokiej klasy marek w okazyjnych cenach. Samochody te są tańsze niekiedy, aż o 40% w zestawieniu z rynkiem europejskim, a zarazem dużo lepiej wyposażone, co czyni je atrakcyjnymi egzemplarzami dla szerokiego grona interesantów ze Starego Kontynentu.

Rosnąca popularność importu samochodów z USA

Nie tylko atrakcyjna cena jest przyczyną rosnącego trendu w sprowadzaniu amerykańskich pojazdów. Równie pożądana jest możliwość zakupu używanych egzemplarzy, które nie są dostępne w regularnej sprzedaży w naszym regionie. Stany Zjednoczone to bardzo rozległy i chłonny rynek motoryzacyjny. Z uwagi na to producenci wszelakich marek są skorzy do produkcji unikalnych modeli, przez co ich zakup w Polsce, czy w każdym innym kraju Unii Europejskiej jest zwyczajnie niemożliwy. W tej sytuacji import jest jedyną drogą do tego, aby stać się właścicielem samochodu zza oceanu i ziścić swój American Dream.

Jak sprowadzić samochód z USA?

Jednak co w sytuacji, gdy nie mamy pojęcia jak wejść w posiadanie wymarzonego samochodu z tak odległych dla nas stron świata? Wtenczas z pomocą przychodzą firmy, które profesjonalnie zajmują się sprowadzaniem pojazdów z USA. Choć pierwsza myśl, jakoby samodzielne sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych może wydawać się bardziej opłacalnym ruchem, może być kusząca, nie warto decydować się na takie posunięcie. Działanie na własną rękę może być naprawdę ryzykowne. Brak możliwości dokonania oględzin samochodu, a także brak znajomości rynku, skłania do oddania całej transakcji w ręce specjalistów. Na rynku istnieje wiele firm, które przyjdą nam z pomocą.

import usa czy się opłaca 2

Zaufaj profesjonalistom - firmy sprowadzające samochody z USA

Istotne jest, aby zdać się na firmę, która kompleksowo wykona swoje zadanie, od pomocy w wyborze konkretnej jednostki, aż do transportu wprost do naszego garażu. Korzystanie z usług kompetentnych importerów sprawia, że w zawrotnym tempie możemy stać się właścicielem amerykańskiej marki, a na swojej drodze nie napotkamy problemów i nieprzyjemności związanych z całym przedsięwzięciem, jakim jest sprowadzenie samochodu z USA.

Zastanawiasz się czy warto?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertem!