Oferta

1. Wybór samochodu

Możesz wybrać sam, ale możemy też pomóc Ci w wyborze konkretnego egzemplarza. Nasi klienci najczęściej celują w konkretny model, ale zdarza się że mają na oku 2-3 modele lub marki i wtedy szukamy najlepszych okazji wśród kilku modeli. Mamy też klientów, którzy zakup auta w USA traktują czysto inwestycyjnie. W takim przypadku pomagamy w wyborze modelu na którym jest największy potencjał do zarobku przy sprzedaży w Polsce. 

Doradzamy raczej dobrze – mamy wielu stałych klientów! 🙂

ponad

270tys.

samochodów na licytacji

ponad

100tys.

z przebiegiem do 80tys. km

import-aut-z-usa-proces-4
import-aut-z-usa-proces-5

2. Weryfikacja auta i wycena

Wybrane egzemplarze gruntownie weryfikujemy. Dysponujemy narzędziami które pozwalają na sprawdzenie historii pojazdu czy też dokładne sprawdzenie wyposażenia. Nasz zespół w USA może również wykonać dla Ciebie dodatkowe zdjęcia lub film.

Pomożemy Ci również w oszacowaniu kosztów naprawy samochodu. Dla niektórych klientów wycena naprawy jest zmorą. Wprawdzie nigdy nie mamy 100% pewności, ale mamy spore doświadczenie w branży i jesteśmy przekonani, że nasza opinia będzie pomocna. 

Zrobimy wszystko aby nasz klient dokonał jak najlepszego i jak najbardziej opłacalnego wyboru samochodu w USA ponosząc przy tym minimalne ryzyko! 

3. Umowa i zaliczka

Po starannym wybraniu egzemplarza podpisujemy z klientem umowę oraz pobieramy zaliczkę. Zaliczkę pobieramy przelewem. Jest to konieczna czynność gdyż wycofanie się z wygranej licytacji niesie za sobą konieczność uiszczenia opłaty za ponowne wystawienie pojazdu do licytacji. Jeśli po prostu nie wygramy licytacji – nic nie płacimy i możemy zwrócić Ci pełną zaliczkę! Opłata dotyczy jedynie wycofania się z wygranej licytacji. Umowę podpisujemy osobiście w naszym biurze lub najczęściej elektronicznie za pomocą poczty e-mail

import-aut-z-usa-proces-6
import-aut-z-usa-proces-1

4. Licytacja

Czyli to, co AMERICAR lubi najbardziej! W zależności od ilości licytujących będziemy mieć mniejsze lub większe szanse, ale nie ukrywamy – jesteśmy dobrzy w te klocki!

  • Jeśli wygramy licytację – czekamy na potwierdzenie z domu aukcyjnego i zaczynamy procedurę importu z USA Twojego samochodu! 
  • Jeśli przegramy – szukamy kolejnych ofert dla Ciebie i wspólnie podchodzimy do kolejnych licytacji.

A może chcesz zrezygnować z dalszych licytacji? Uszanujemy Twój wybór, zwrócimy Ci zaliczkę i zaprosimy do ponownej współpracy 🙂 

5. Płatność

Po wygranej licytacji poprosimy Cię o płatność która pokrywa koszt zakupu samochodu oraz koszty operacyjne w USA (takie jak prowizja aukcyjna, opłata za licytację, nasza prowizja, opłata transportowa). 

Bardzo ważne jest aby nie zwlekać z płatnością. Sugerujemy wykonanie przelewu od razu po potwierdzeniu wygranej licytacji. Dom aukcyjny może naliczyć dodatkowe opłaty magazynowe za spóźnienie się z płatnością 48h po wygranej licytacji. Nie martw się, przypomnimy Ci o terminowym wykonaniu przelewu! 

import-aut-z-usa-proces-2
import-aut-z-usa-proces-7

6. Transport

Zapewnimy bezpieczny transport Twojego samochodu z placu do portu w USA, fracht morski oraz transport z Niemiec lub Holandii do Polski pod wskazany przez Ciebie adres. Zadbamy również o odpowiedni załadunek i rozładunek w kontenerze. Udostępnimy Ci narzędzie do śledzenia Twojego samochodu dzięki czemu będziesz mógł być na bieżąco. 

Transport samochodu z USA trwa zwykle 5-7 tygodni. 

7. Odprawa celno-skarbowa

Gdy pojazd dotrze do portu w Niemczech lub Holandii zapewniamy odprawę celno-skarbową. Opłata celno-skarbowa wynosi:

  • VAT 19% (w przypadku Niemiec)
  • VAT 21% (w przypadku Holandii)
  • Cło 10%

Po dokonaniu opłat samochód drogą lądową transportowany jest do Polski na wskazany przez klienta adres. Istnieje możliwość odebrania samochodu w Niemczech lub Holandii przez klienta, w takim przypadku nie doliczamy opłaty transportowej.

import-aut-z-usa-proces-3
import-aut-z-usa-proces-8

8. Odbiór samochodu

Samochód dostarczany jest na wskazany adres. Najczęściej klienci odbierają samochód pod swoim domem lub pod warsztatem który wykona naprawy. Od dziś możesz cieszyć się nowym samochodem!

Z nami masz pewność, że otrzymasz komplet dokumentów do swojego samochodu oraz, że wszystko z dokumentami będzie się zgadzać. Musisz pamiętać, że należy opłacić akcyzę w terminie 14dni od odebrania samochodu. Akcyza wynosi:

  • 3,1% w przypadku samochodu z silnikiem do 2.0l 
  • 18,7% w przypadku samochodu z silnikiem powyżej 2.0l

Ale nie martw się, o tym również Ci przypomnimy! Podeślij nam fotki samochodu po wykonaniu naprawy! Chętnie obejrzymy 🙂

Polecamy się do importu kolejnego samochodu z USA!

Zastanawiasz się czy warto?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertem!