18 lutego 2020

Jak sprowadzić samochód z USA

jak sprowadzić auto z usa

Jak sprowadzić samochód z USA?

Import pojazdów zza oceanu jedynie w teorii wydaje się ekspresowy i nieskomplikowany. Owe przedsięwzięcie w niemalże każdym przypadku wiążę się z zawiłym procesem, którego nie da się ani obejść, ani skrócić. Jeśli wnikliwie zgłębimy się we wszystkie aspekty dotyczące pozyskania wymarzonego samochodu ze Stanów Zjednoczonych, możemy nabawić się sporego bólu głowy. Panaceum na nowo nabyte dolegliwości stają się firmy zajmujące się importem pojazdów z USA. Bazując na ich dużym doświadczeniu i szerokiej znajomości rynku możliwe jest zdobycie samochodu stosunkowo szybko w atrakcyjnej cenie, unikając kosztownych prób i błędów. Co takiego należy zrobić, aby stać się szczęśliwym właścicielem pojazdu, o którym marzymy?

Import samochodów z USA - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest sprecyzowanie swoich oczekiwań dotyczących samochodu, który chcemy sprowadzić. Na tym etapie niezbędne jest ustalenie budżetu i ukonkretnić typ, a także model naszego przyszłego czterokołowca.

Kiedy już wiesz jaki samochód sprosta Twoim oczekiwaniom, możesz rozpocząć proces zakupowy. Możesz tego dokonać drogą aukcji lub zakupu bezpośredniego. Najważniejsze, aby trzymać się założonych ram cenowych dotyczących zakupu, nie należy ulegać presji i cierpliwie czekać na odpowiedni egzemplarz. Nareszcie nadchodzi ten moment. Za sprawą licytacji lub negocjacji cenowych, stajesz się nowym właścicielem pojazdu.

jak importować z usa

Transport samochodu z USA do Polski

Kolejnym krokiem po zakupieniu samochodu, należy zwrócić uwagę na jego przemieszczenie w docelowe miejsce. Najpopularniejszym, a zarazem najtańszym środkiem transportu jest transport morski. Prosto z miejsca zakupu , Twój nowy nabytek za sprawą auto lawety trafia do pobliskiego portu, gdzie umieszczany jest w kontenerze transportowym. Po dopełnieniu wszelkich formalności zaczyna odbywać rejs w kierunku swojego nowego właściciela. Po kilku tygodniach samochód, w końcu staje pod Twoim domem. W tej sytuacji powinno zależeć Ci tylko na tym, aby Twój nowy nabytek przeszedł pozytywnie badania techniczne i uzyskał możliwość rejestracji pojazdu. Więc czym prędzej bierz się za załatwianie spraw związanych z legalizacją i przystosowaniem pojazdu, by mógł cieszyć oko na polskich drogach.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Na całej ciągłości tego przedsięwzięcia, zmuszony będziesz zmierzyć się z dużą ilością papierologii i licznych formalności. Oddanie całej operacji, w ręce firmy prowadzącej działalność w zakresie importu, ograniczy Cię jedynie do wyboru pojazdu i jego rejestracji w kraju. Warto się nad tym zastanowić, uwzględniając to w naszym budżecie na sprowadzenie wymarzonego samochodu. Działanie na własną rękę nierzadko okazuje się mniej opłacalne.

Zastanawiasz się czy warto?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertem!